Magda Mielnik v-ce Mistrzynią Polski!

magda mielnik 925x367 large

Paweł Kowalik: Miniony weekend był bardzo udany dla ASICS Frontrunner Polska. Magda Mielnik (triatlon) zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Polski. Adam Nowicki był siódmy na Mistrzostwach Polski w biegu ulicznym na 5 kilometrów. Paweł Raczyński wygrał I Bieg Konstanciński, a Marta Barcewicz półmaraton w Ostródzie. Jacek Sobas był drugi w Kędzierzyn-Koźlu, a Dorota Silarska trzecia w Nysie. Tak trzymać!

Srebro Magdy na Mistrzostwach Polski!

Magda Mielnik   srebro 2 normal

Fot.: Magda Mielnik - ASICS Frontrunner Polska


Mistrzostwa Polski na dystansie supersprint w Charzykowej (600 m/15 km/3 km) Magda ukończyła na drugiej pozycji. Do pierwszej zawodniczki – Agnieszki Cieślak – straciła 12 sekund. Prowadziła niemal przez cały wyścig. Dopiero w połowie dystansu (bieganie) rywalka dogoniła ją i na finiszu okazała się lepsza.

Magdalena Mielnik   srebro normal


Fot.: Magda Mielnik - ASICS Frontrunner Polska

Ze swojego startu jest jednak zadowolona, ponieważ – jak powiedziała – była w stanie, pomimo dużego obciążenia treningowego, ścigać się z rywalkami na wysokim poziomie.

Adam – 14:48 na 5 km

Aktualny Mistrz Polski w Półmaratonie tym razem wystartował w 9. Biegu Ursynowa – Ruch Po Zdrowie. W ramach tej imprezy odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski w biegu ulicznym na 5 kilometrów. Pozwoliło to zgromadzić na starcie czołowych polskich zawodników. Tym razem Adam do mety dobiegł na siódmej pozycji z wynikiem 14 minut i 48 sekund. Po biegu powiedział, że czuje lekki niedosyt (ostatnie starty Adama to pasmo zwycięstw – przyp. red.), ale cieszy się z tego, że ścięgno Achillesa przestało mu już dokuczać i będzie mógł jeszcze intensywniej trenować.

Paweł i Marta nie zwalniają tempa

Paweł Raczyński znowu okazał się bezkonkurencyjny. Tym razem wygrał I Bieg Konstanciński. Dziesięć kilometrów przebiegł w czasie 33 minut i 34 sekund. Jak sam stwierdził, bieg potraktował bardzo treningowo, ponieważ warunki pogodowe nie sprzyjały osiąganiu dobrych rezultatów.

Paweł Raczyński   bieg olimpijski normal


Fot.: Paweł Raczyński - ASICS Frontrunner Polska

Z kolei Marta Barcewicz okazała się najlepsza wśród kobiet IV Ostródzkim Półmaratonie św. Jerzego. Drugą w kolejności zawodniczkę wyprzedziła o blisko7 minut!

Jacek i Dorota na pudle  

32 minuty i 35 sekund – taki czas na 10. kilometrowej trasie w Kędzierzyn-Koźlu „wykręcił” Jacek Sobas. Tym samym wywalczył drugie miejsce w V Biegu Koziołków.  

Niedzielny start Doroty Silarskiej również należy zaliczyć do udanych – w III Biegu w Nysie była trzecia wśród kobiet. Przed startem trochę martwiła się o swoje nogi, którym wcześniej dała ostry wycisk na Mistrzostwach Polski w Biegu Górskim. Mimo to udało jej się złamać 38 minut na 10. kilometrowej trasie, co wcale nie było takie proste ze względu na wysoką temperaturę.

Dorota Silarska   Nysa normal


Fot.: Dorota Silarska (niebieska koszulka) - ASICS Frontrunner Polska

Wszystkim naszym Frontrunnerom serdecznie gratulujemy!

www.asics.pl

www.maratonczyk.pl