Do biegu… Już gotowi!

asics wroclaw

W miniony weekend odbył się w ośmiu miastach Polski ostatni już trening przygotowujący do Orlen Warsaw Marathon. Spotkania odbywały się regularnie od 14 listopada ubiegłego roku w każdą niedzielę. Uczestnicy, którzy wzięli udział w przynajmniej 70% treningów, zostali zwolnieni z opłaty startowej na bieg. Biegaliście razem z nami?

Pod okiem doświadczonych trenerów można było nie tylko wspólnie pobiegać i poćwiczyć, ale i otrzymać fachowe porady dotyczące wszystkiego, co wiąże się z bieganiem . Na treningach pojawiali się również ambasadorzy marki ASICS: Paweł i Olga Ochal, Arek Gardzielewski czy Jerzy Skarżyński. Nie zabrakło również ASICS Frontrunner Polska - Tomek Domżalski i Krzysztof Kuczer byli stałymi bywalcami wielu z nich w całej Polsce. 

Poniżej krótki przegląd tego, jak wyglądał ostatni trening przygotowujący do OWM.

Poznań

Liczba osób na treningu: 42

asics poznan

Fot.: 18 trening do OWM - Poznań

Treningi pod względem merytorycznym, jak i ich prowadzenie, oceniam bardzo pozytywnie. Za każdym razem bardzo cieszyłam się z możliwości spotkania się w grupie i odbycia treningu. Szkoda, że to już koniec tegorocznych przygotowań, ale mam nadzieję, że do kolejnej edycji OWM spotkania również będą się odbywać i że zobaczymy  się w takim samym bądź jeszcze większym składzie.

Magda C.

Katowice

Liczba osób na treningu: 24

asics katowice

Fot.: 18 trening do OWM - Katowice

Przebieg treningu:

(2 km truchtu, przebieżki, rozciąganie) Część główna treningu – rozbieganie 12-16 km. Seria pytań i odpowiedzi związanych ze startem: logistyka przed biegiem, odżywianie w ostatnim tygodniu i w dniu startu, taktyka biegu, aktywna regeneracja. Na koniec rozciąganie i trucht na miejsce zbiórki.

Płock

Liczba osób na treningu: 10

asics plock


Fot.: 18 trening do OWM - Płock

Przebieg treningu:

Grupa Sławka: WB3: 8 x 1 km (śr. 3:45/km), przerwa 4 min  

Grupa Waldka: WB3: 5 x 1 km (śr. 4:20/km), przerwa 4 min  

Gdynia

Liczba osób na treningu: 65

asics gdynia

Fot.: 18 trening do OWM - Gdynia

Przebieg treningu:

Podczas ostatniego treningu uczestnicy do wykonania mieli trening wytrzymałości tempowej, realizowany na odcinkach 2 i 1 km w trzech seriach. Oprócz wymagającego zadania biegowego mocno przeszkadzał zimny i porywisty wiatr, który utrudniał bieganie na Bulwarze Nadmorskim.

Wrocław

Liczba osób na treningu: 10

asics wroclaw1

Fot.: 18 trening do OWM - Wrocław

Co Ci się najbardziej podobało w treningu?

To, że treningi są zróżnicowane i przez to nie ma miejsca na nudę, np. w dniu dzisiejszym trening na bieżni lekkoatletycznej.

Adam Lisowski

Kraków

asics krakow

Fot.: 18 trening do OWM - Kraków

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy z Wam przez ten cały czas wspólnie trenować i przygotowywać się do największej biegowej imprezy w Polsce - Orlen Warsaw Marathon. Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia na tegorocznej edycji OWM!

www.asics.pl

www.maratonczyk.pl