Białe przygotowania do OWM

5.Lublin 17.01.

Treningi przygotowujące do Narodowego Święta Biegania nie zwalniają tempa. Mimo temperatury, która zachęca do bliższej przyjaźni z czapką i rękawiczkami, po raz kolejny w  9 polskich miastach nie zabrakło entuzjastów chcących poszerzać swoje biegowe horyzonty. W Poznaniu uczestnicy mogli ćwiczyć pod okiem mistrza Polski w półmaratonie – Adama Nowickiego.

Kolejna niedziela w środowisku biegowym upłynęła pod znakiem treningów przygotowujących do kwietniowego Orlen Warsaw Marathon. Zajęcia prowadzone przez specjalistów ze Sklepu Biegacza, po raz kolejny zgromadziły ponad 350 uczestników. W tak licznej grupie, mieszały się biegowe doświadczenia. Zawodnicy młodzi biegowym stażem, spotykali się z doświadczonymi maratończykami. Dlatego też w większości miast, biegacze dzieleni byli na 2 grupy, początkującą oraz zaawansowaną. Wszyscy mogli dzięki temu trenować w komfortowych i efektywnych dla siebie warunkach.
 
1.Katowice 17.01.

Tym razem z aparatem odwiedzamy przede wszystkim Poznań, gdzie do osób obecnych na treningu dołączył gość specjalny - Adam Nowicki, ambasador ASICS. Adam odsłaniał uczestnikom kulisy biegowego życia oraz opowiadał o własnych przygotowaniach do sezonu, których skutki mogliśmy podziwiać np. na Mistrzostwach Polski w półmaratonie.

1.Poznań 17.01.
Adam, który ma świetną życiówkę w półmaratonie (1:04:34), towarzyszył biegaczom w długim wybieganiu. Zwracał baczną uwagę na fakt, jak ważną rolę odgrywa ta forma treningu w maratońskich przygotowaniach. Nad prawidłowym przebiegiem zajęć czuwał również Frontrunner, Maciej Łucyk.


Przygotowania w całej Polsce były niezwykle urozmaicone. W asortymencie trenerów kryły się zarówno krótkie jednostki treningowe, jak i wycieczki biegowe. Gdy katowickie ścieżki dzielnie towarzyszyły biegaczom w długim wybieganiu, w stolicy skupiano się na zajęciach z zakresu siły biegowej.
 
1.Katowice 17.01.

Choć na twarzach często pojawiały się grymasy bólu i zmęczenie, wszystkim przyświecał jeden, ale jakże motywujący do pracy cel – przekroczyć barierę 42,195! Trzymamy za Was kciuki!

4.Lublin 17.01.

W pozostałych miastach biała aura tylko dodawała kolorytu przebiegniętym kilometrom. Nawet temperatura, która w wielu miejscach sięgała kilku dobrych kresek poniżej zera, nie była w stanie pokonać uśmiechu i radości!

5.Lublin 17.01.

Jeśli nadal towarzyszy Wam niepewność, zachęcamy do tego by na własnej skórze przekonać się jak ciekawe i bogate w doświadczenia są treningi organizowanie w grupie. Następna okazja ku temu nadarza się już w niedzielę w: Bydgoszczy, Gdyni, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Płocku, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu.

W trakcie spotkań sprawdzana jest lista obecności. Dla osób, które wykażą się sumiennością i wezmą udział w minimum 70% spotkań, organizator przygotował darmowe pakiety startowe na Orlen Warsaw Marathon!

Od 7 lutego treningom towarzyszyć będą Product Testy najnowszej kolekcji butów biegowych firmy ASICS. Szczegółowy kalendarz oraz listę lokalizacji podamy już wkrótce!

logo foot id

Jeżeli marzą Ci się buty idealnie dopasowane do Twoich wymagań, pozwól przemówić swoim stopom już w najbliższą sobotę. ASICS FOOT ID dostępne będzie we Wrocławiu, w Sklepie Biegacza przy ul. Legnickiej 55B.

Przypominamy również o limitowanej kolekcji odzieży biegowej, przygotowanej przez Sklep Biegacza oraz firmę ASICS. Poniższe zestawy są idealnym sprzymierzeńcem w walce z niską temperaturą!


Męska bluza biegowa

MB

Męska kurtka biegowa

 MK
Damska bluza biegowa

DB
Damska kurtka biegowa

DKSzczegółowe informacje o treningach oraz Orlen Warsaw Marathon znajdziesz na stronie:

https://www.orlenmarathon.pl/

www.asics.pl

www.maratonczyk.pl